Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Nasıl Tanıştılar?

YazarMesaj
BAL ARISI
BanLı
BanLı
BAL ARISI

Kadın Mesaj Sayısı : 509
HobiLer : 4 Yüz,Yüzme
Lakap : Bal Arısı[Melo]

4 Yüz Gücü
4Yüz Aktiflik Gücü:
Nasıl Tanıştılar? Left_bar_bleue99/99Nasıl Tanıştılar? Empty_bar_bleue  (99/99)
4Yüz Paylaşım Gücü:
Nasıl Tanıştılar? Left_bar_bleue99/99Nasıl Tanıştılar? Empty_bar_bleue  (99/99)
4yüz'den Kim?: Didem-GüLnuR

Nasıl Tanıştılar? Empty
MesajKonu: Nasıl Tanıştılar?   Nasıl Tanıştılar? Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 12:42 pm

--------------------------------------------------------------------------------

:: 4 YÜZ - Türk pop müziğinin dört çıtır yüzü ::Türk pop müziği Temel Zümrüt sayesinde bir band gurup daha kazandı, iki çıtır delikanlı ve iki çıtır kızdan oluşan bu gurup pop ve R&B soundunu albümlerinde ustaca birleştirdiler.

4 YÜZ Gurubu kimden oluşuyor ?

İlkay: 1983 İstanbul doğumluyum.(oğlak)
Gülnur: 1982 Almanya doğumluyum.(yengeç)
Onur: 1983 İstanbul doğumluyum.(terazi)
Didem: 1986 doğumluyum,(yengeç) en küçükleriyim.

4 Yüz grubu nasıl oluştu ?

Birbirimizi tanımıyorduk öncelikle. 3'ümüz (Didem, Onur ve ben Gülnur) İstanbul Üniversitesi Müzikal Bölümünde eğitim aldık ama tanışmıyorduk. Bu albüm aşamasında 1,5 sene birlikte çalıştık, jingle box müzik tarafından çıktı albüm.

Nasıl bir araya geldiniz ?

Yapımcılarımız Süleyman Yüksel ve Temel Zümrüt konservatuar hocalarımıza ulaştılar, hem şarkı söyleyen hem dans edebilen öğrenciler lazım demişler, hocalarımız da bizi önerdiler, böylelikle elemelere geldik. Çok kalabalıktı seçmeler ve biz çıktık o seçmelerden.

4 Yüz İsmini nasıl oluşturdunuz ?

Herkes değişik fikirler söylüyordu, ben de(Onur) 4 YÜZ'ü buldum. Akılda kalıcı olması önemliydi, Türkiye için değişik bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü 2 kız 2 erkek olarak grup ilk kez oldu, piyasa için 4 tane yeni yüz diye düşündüm ve arkadaşlarım da bu ismi onayladı ve oldu.

Albümü hazırlarken neler yaptınız? Temel Zümrüt çok iyi vokal koçluğu yapmıştır eminim.

Temel abi bu konuda en yetenekli, sabırlı, vokal konusunda ufku çok geniş bir insan. Bu konuda bize çok faydası oldu tabiî ki.

Sonra konsept üzerinde mi çalıştınız ?

Konsept falan tüm proje hazırdı aslında, bize göre daha da şekillendi. Biz sadece stüdyoya girdik ve okuduk. İlk gittiğimizde 4 şarkımız bile hazırdı (Dandini, Kız Kıza, Yalvartma, Vah Vah). Sonrasındaki şarkıları hep birlikte seçtik.

Heyecanlandınız mı peki, birden okulda okurken tüm hayatınız değişti sayılır. Hayalleriniz neydi bu proje olmasaydı ?

Hepimizin ayrı ayrı tabi ama ortak olarak müzik vardı sonuçta, şarkı söylemek, albüm yapmak. Bu proje de bizim için bir şansı, çok kısa zamanda hayallerimize kavuştuk. 4 ayak üzerine düştük yani çabalasak bu kadar yapamazdık diye düşünüyoruz. Hepimiz hayatımızdan çok mutluyuz.

“Dandini” şarkınız eski bir ninni, ilk dinleyince ne hissettiniz, ne tepkiler aldınız ?

Çok aaaifli, çok sıcak geldi bize. Vokal çalışmalarına başlayınca çok aaaifliydi çünkü onda çok fazla vokal örgüleri olduğu için. Herkes şurasına da şunu yapıyım diye stüdyoya dalıyordu artık içinden çıkamaz olmuştuk neredeyse ve pek çok vokal yerini de attık. Ses tonlarımızda birbirine uygundu tesadüfen, o konuda da şanslıydık.

Web siteniz ?

www.4yuz.com

Grup müziğinin avantaj ve dezavantajlarını biliyor muydunuz, yenimi öğreniyorsunuz ?

Konservatuarda da hep grup olarak çalışmalar yaptığımız için biraz bilgimiz vardı aslında. Çok güzel bir paylaşım söz konusu. Birbirimize hep destek veriyoruz, çok mutluyuz. 4 ayrı ses ve 4 ayrı karakter bir araya gelince tabi zorluklar da yaşanıyor ama 4 Yüz grubunda biz bunu çok tatlı bir kıvama getirdik, dezavantajı da avantaja çevirebildik biz. Çok iyi anlaşıyoruz. Ayrılmayı hiç düşünmüyoruz.

Müzik türünüzü nasıl adlandırıyorsunuz ?

R&B Pop diyoruz. Albümde çok farklı soundlar var aslında. Rock var, etnik Türk ezgiler var, pop var ama asıl R&B Pop.

Bir de canlı performans özelliğiniz var sizin, hemen her yerde şarkı söyler misiniz, yoksa sadece aaafiniz gelince mi şarkı söylersiniz ?

Söyleyin denildiği anda söylüyoruz her yerde ama tabi bizim hedefimiz konser ve show yapabilmek. Canlı söylemek, özel kostümlerle dans etmek, görsel şölen haline getirebilmek. Çıktığımız programlarda da canlı söylüyoruz ki bu özelliğimizi görsünler diye.

Eurovisiona katılmak ister misiniz ?

İsteriz tabi. Ben daha önce bi kez katılmıştım zaten(Gülnur). 2002 yılında Sertab Erener'den önce grup Safir adında gitmiştik Estonya’ya. Gittik ve 15. olmuştuk. Yarı Türkçe yarı İngilizce söylemiştik. Ben orda grupta vokaldim. Çok aaaifliydi, tekrar gitmek isterim.

Cdnize gelecek olursak, multimedya bir cd. Temel Zümrüt’ün fikrimiydi ?

Evet. Cdmizi taktıklarında ilk klibimizi de izleyebiliyorlar. Ayrıca fotoğraflarımız ve wallpaper da var. Sadece şarkı yok yani cdde alıp görsünler.

Kısa zamanda 3 klip çektiniz galiba, daha da klip gelecek mi ?

Evet. İlk klip Dandini, 2. Kız Kıza ve en son Salla’ya klip çektik. 2-3 klip daha olacak galiba.

Çok teşekkür ediyorum, çok neşeli başarılı bir grup, yolunuz açık olsun. Dinleyicilerinize son sözünüz var mı ?

Albüm alan fanlarımıza çok teşekkürler, maillerini bekliyoruz, zaten orda hepimizin ayrı ayrı maillerimiz de var. Size de çok teşekkür ediyoruz.

ALINTI...
https://4yuzfan.forumactif.org + http://dortyuzfan.forum.st

Nasıl Tanıştılar?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-