Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Musti tazminat kurtuldu ama...

YazarMesaj
BAL ARISI
BanLı
BanLı
BAL ARISI

Kadın Mesaj Sayısı : 509
HobiLer : 4 Yüz,Yüzme
Lakap : Bal Arısı[Melo]

4 Yüz Gücü
4Yüz Aktiflik Gücü:
Musti tazminat kurtuldu ama... Left_bar_bleue99/99Musti tazminat kurtuldu ama... Empty_bar_bleue  (99/99)
4Yüz Paylaşım Gücü:
Musti tazminat kurtuldu ama... Left_bar_bleue99/99Musti tazminat kurtuldu ama... Empty_bar_bleue  (99/99)
4yüz'den Kim?: Didem-GüLnuR

Musti tazminat kurtuldu ama... Empty
MesajKonu: Musti tazminat kurtuldu ama...   Musti tazminat kurtuldu ama... Icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 6:10 pm

Erol Köse, Mustafa Sandal'ın tazminat ödemekten kurtulduğunu ama hala zorunluluğu olduğunu söyledi. Erol Köse, sözleşmesi bitmeden şirketten ayrılan Mustafa Sandal'a karşı açılan davanın neticesinde ünlü şarkıcının tazminat ödemekten kurtulduğunu ama eski şirketine iki albüm daha yapmak zorunda olduğunu söyledi...

Köse, mahkeme kararını şöyle değerlendirdi: "Bahsi geçen şirket, yıllar önce Fevzi Siverek'e satılmıştır. Bana ait değil. Öte yandan Sandal, kontratı ihlal edince iki taraf da dostum olduğundan aracı oldum. Uzalaşamadılar ve davalık oldular. Karara göre Sandal'ın Komedi Ses Görüntü ltd. ile anlaşması devam etmektedir. Yani Mustafa Sandal tazminat ödemeyecek ama Komedi ltd'ye iki adet albüm yapmadan sanat hayatına devam etmeyecektir. Ayrıca şirketin, devam eden kontrata rağmen başka firmadan albüm yaptığı için Sandal'dan o albümdeki karı ticaret hukukuna göre talep etme hakkı saklıdır. Zira tazminat davası, Fikir ve Sanat Eserleri Mahkemesi'ne açılmıştır ama zararı ticaret mahkemesinden talep edeceklerdir. Özetle mahkeme diyor ki, Sandal tazminat ödemeyecek ama kontrata uyup iki albümü sadece bu şirkete yapacaktır. Ayrıca da ihlal ettiğinin karını şirket isterse ticaret mahkemesiyle dava açarak talep edecektir."
https://4yuzfan.forumactif.org + http://dortyuzfan.forum.st

Musti tazminat kurtuldu ama...
1 sayfadaki 1 sayfası